°C

25 stycznia rozpoczną się szczepienia zarejestrowanych seniorów

Fot. PAP/Leszek Szymański
 

Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk zapewnił, że zgodnie z planem od 25 stycznia rozpoczną się szczepienia seniorów, którzy będą zarejestrowani. Dodał, że wydłużą się szczepienia w grupie zero.

Minister Dworczyk poinformował, że wśród seniorów powyżej 80. roku życia do godziny 14.00 zapisało się na szczepienia na konkretne terminy 431 tysięcy 782 osoby. Od 22 stycznia będą mogły zapisywać się osoby, które ukończyły 70 lat.

Jak mówił minister, na ten moment udało się uruchomić rejestrację terminów w 5593 punktach szczepień. „Mamy ponad 2 miliony terminów, które zostały umieszczone w Centralnym Kalendarzu Szczepień. Kilkaset tysięcy z nich zostało zajęte i są nadal sukcesywnie zajmowane” – dodał szef KPRM.

Minister Dworczyk poinformował też, że do tej pory zaszczepiono prawie 475 tysięcy osób z grupy zero. Zapisy medyków zakończyły się 14 stycznia, zgłosiło się kolejne 580 tysięcy chętnych. Łącznie z tej grupy na szczepienia zapisało się około miliona 50 tysięcy osób – to daje ponad 81 procent osób z grupy zero – dodał minister.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku