°C

Sprawdzamy, jak idą zapisy na szczepienia

Fot. PAP/EPA/Giuseppe Lami
 

Trwają zapisy na szczepienia przeciw koronawirusowi. Obecnie rejestrują się seniorzy powyżej 80 roku życia.

Zielonogórscy seniorzy zapisują się na szczepienia przeciw wirusowi SARS-COV-2 na kilka sposobów.
Elektronicznie na stronie  
– pod numerem 989
– A także stacjonarnie w 169 punktach szczepień w województwie lubuskim.

Jak przekazała nam Joanna Branicka z zielonogórskiego oddziału NFZ, szczepienia cieszą się dużym zainteresowaniem i od 15 stycznia nieustannie przybywa chętnych:

Z kolei zielonogórzanin Waldemar Sawicki alarmuje, że według jego relacji odmówiono mu w jednej z zielonogórskich przychodni zapisania na wyjazdowe szczepienie obłożnie chorej kobiety:

Jak się okazuje, nie wszystkie punkty szczepień oferują taką możliwość. – Aby umówić się na wyjazdowe szczepienie należy skontaktować się z naszą specjalną infolinią pod numerem 989 – dodaje Joanna Branicka:

Od 22 stycznia rejestracje będą mogli rozpocząć także seniorzy powyżej 70 roku życia. 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku