°C

Brzęczek nie jest już selekcjonerem reprezentacji Polski

Fot. PAP/Andrzej Grygiel
 

Jerzy Brzęczek przestał pełnić obowiązki selekcjonera reprezentacji Polski - poinformował w poniedziałek Polski Związek Piłki Nożnej.

49-letni Brzęczek prowadził drużynę narodową od lipca 2018 roku, kiedy po nieudanym występie w mistrzostwach świata w Rosji zastąpił Adama Nawałkę.

Jak czytamy w komunikacie na stronie Polskiego Związku Piłki Nożnej:

„Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że z dniem 18 stycznia 2021 roku selekcjoner Jerzy Brzęczek przestał pełnić obowiązki selekcjonera reprezentacji Polski. +Chciałbym podziękować trenerowi Brzęczkowi za dotychczasową pracę z naszą kadrą narodową+ – powiedział prezes PZPN, Zbigniew Boniek.

Jak zapowiedział w komunikacie PZPN, w czwartek, 21 stycznia 2021 o godzinie 15:00, odbędzie się konferencja prasowa online z udziałem prezesa Bońka.

Rzecznik PZPN: Brzęczek odwołany z powodów sportowych

Rzecznik Polskiego Związku Piłki Nożnej Jakub Kwiatkowski powiedział w TVP Info, że Jerzy Brzęczek został odwołany z pełnionej funkcji z powodów sportowych. Przypomniał, że w tym roku polskich piłkarzy czeka turniej Euro przełożony z roku ubiegłego oraz eliminacje do Mistrzostw Świata.

Rzecznik PZPN zapewnił, że zaplanowane na ten rok mecze reprezentacja Polski rozegra pod wodzą nowego selekcjonera.

„Przed Euro polska drużyna rozegra pięć spotkań, trzy eliminacyjne i dwa towarzyskie, więc to jest spory okres czasu pozwalający poznać lepiej drużynę, poznać piłkarzy, znaleźć sposób na to jak polska drużyna miałaby w Euro rozgrywać swoje mecze”

– mówił Jakub Kwiatkowski.

Jerzy Brzęczek pełnił funkcję selekcjonera reprezentacji Polski w piłce nożnej od 12 lipca 2018 roku. Wraz z kadrą wywalczył awans na mistrzostwa Europy, które zostały przeniesione na 2021 rok. „Biało-Czerwoni” rozegrali pod jego wodzą 24 spotkania – odnieśli 12 zwycięstw, zanotowali pięć remisów i ponieśli siedem porażek.

Następca Brzęczka jeszcze nie jest znany.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku