°C

W regionie najmniejszy spadek liczby turystów

Fot. Zofia Popielecka
 

Główny Urząd Statystyczny przedstawił dane, z których wynika, że w listopadzie ubiegłego roku liczba turystów w kraju spadła o prawie 80 procent.

Pomimo wysokiego wskaźnika na terenie całej Polski najniższy spadek liczby turystów odnotowano w województwie lubuskim. Jak mówi Jadwiga Błoch z Lubuskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, województwo lubuskie to niewielki region z dużym potencjałem turystycznym. Jak dodaje, właśnie dlatego gości w wielu miejscowościach regionu nie brakowało :

Jak mówi Arkadiusz Jurusz z biura promocji gminy Łagów, w miejscowości podczas sezonu turystycznego zauważono rekordową liczbę gości:

Jak mówi Beata Pawlikowska z Centrum Informacji Turystycznej w Żaganiu, latem sytuacja była zaskakująco dobra, turyści tłumnie odwiedzali miasto:

Turyści dopisali również w Strzelcach Krajeńskich. Jak mówi Agnieszka Lech z miejskiej informacji turystycznej, było to widoczne zwłaszcza latem. Jak dodaje, dopiero w późniejszych miesiącach zauważono mniejsze zainteresowanie:

Dodajmy, że największy spadek liczby turystów wystąpił w województwie małopolskim.

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku