°C

NFZ: Jak i gdzie zapisać się na szczepienie

fot. A.Adaszynska
 

Od północy seniorzy mogą zapisywać się na szczepienie przeciwko COVID-19. W pierwszej kolejności szczepionkę otrzymają osoby powyżej 80 roku życia.
Jak przypomina rzeczniczka lubuskiego oddziału NFZ Joanna Branicka, w pierwszej kolejności do rejestracji mogą się zgłaszać osoby najstarsze.

O północy zostały uruchomione dwa kanały rejestracji: za pomocą infolinii 989 oraz e-rejestracja poprzez stronę pacjent.gov.pl:

Jeśli dana osoba, która chce się zaszczepić, nie posiada komórki, wówczas swój numer kontaktowy może podać członek rodziny. To na ten wskazany numer przyjdzie powiadomienie o dacie i godzinie szczepienia. Na szczepienie przeciwko COVID-19 można się zapisać, rejestrując się także zdalnie:

Wszystkie szczegółowe informacje oraz dane kontaktowe do punktów szczepień można znaleźć na stronie internetowej. W Lubuskiem mamy 160 punktów szczepień:

Seniorzy po 70. roku życia będą mogli rejestrować się na szczepienie od 22 stycznia. Szczepienia przeciw COVID-19 rozpoczną się 25 stycznia.

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku