°C

Krzyż z Mieczami dla wojennego bohatera

fot:E.Kobelak
 

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak, w imieniu prezydenta RP Andrzeja Dudy, wręczył dziś rodzinie Tadeusza Mikołaja Jurkiewicza pośmiertne odznaczenie - Krzyż z Mieczami Orderu Krzyża Niepodległości.

– Tadeusz Jurkiewicz pseudonim „Jura” brał udział w  walkach frontowych Armii „Łódź” we wrześniu 1939 r. Został ranny w głowę w Bitwie pod Kutnem. Po wyleczeniu rany nawiązał kontakt z członkami ruchu oporu – mówił wojewoda Dajczak:

Dziękuję Bogu, że mogłem dożyć tej chwili – mówił wzruszony siostrzeniec Tadeusza Jurkiewicza:

Krzyż z Mieczami Orderu Krzyża Niepodległości jest nadawany osobom, które walczyły z bronią w ręku o niepodległość i suwerenność Ojczyzny z niezwykłym poświęceniem lub walką tą kierowały.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku