°C

Artysta z Żagania zbiera na album „Polskie murale”

Od lewej: Artur Marciniszyn, burmistrz Iłowej Paweł Lichtański i Łukasz Gierlak na tle jednego z murali. Fot. z arch. Artura Marciniszyna
 

Artysta z Żagania Artur Marciniszyn, czyli KOCUR1 planuje wydać album „Polskie murale”. Sam namalował ich wiele i wie, że to nietrwała sztuka, dlatego dzieła te i ich wykonawców chce uwiecznić w publikacji.

Artur Marciniszyn to współautor – wraz z Łukaszem Gierlakiem – m.in. czterech murali w Żaganiu. Pierwszy przedstawia zabytki miasta, drugi – Johannesa Keplera, trzeci – historyczny mecz Czarnych Żagań z Górnikiem Zabrze, czwarty został namalowany z okazji Święta Niepodległości. Jest też obraz na ścianie w Iłowej i wielu okolicznych miastach.

KOCUR1 malarstwem wielkoformatowym zajmuje się od dawna, jego prace można oglądać w Polsce i za granicą:

Lista twórców i prac, które zostaną przedstawione, nie jest jeszcze kompletna. Potrzebne 60 tys. zł. Jak dodaje Artur Marciniszyn, murale są w Polsce coraz bardziej popularne.

***

O muralach Artura Maciniszyna i Łukasza Gierlaka informowaliśmy kilkakrotnie na antenie Radia Zachód, m.in. w materiałach: „Zbierają pieniądze na kolejny mural w Żaganiu” i „Johannes Kepler na święta w Żaganiu”  oraz  „Jaki znak Twój? Pyta gmina mieszkańców”.

Posłuchaj również Popołudniówki Radia Zachód „Kocur znów w akcji. Tym razem zajął się piłkarzami z Czarnych Żagań”:

„Kocur” znów w akcji. Tym razem zajął się piłkarzami z Czarnych Żagań

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku