°C

10 milionów złotych na remont akademika

fot. M. Czechowska
 

Akademik Rzepicha na Uniwersytecie Zielonogórskim doczeka się generalnego remontu.

Inwestycja o wartości 10 milionów złotych obejmuje między innymi termomodernizację z zewnątrz, udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, ale również budowę segmentów mieszkalnych. Ewa Sapeńko, rzeczniczka uczelni, podkreśla, że remont to ważne zadanie na ten rok. Jak dodaje, dużym wsparciem są środki finansowe z Europejskiego Funduszu Społecznego, dofinansowanie wynosi 7,5 mln złotych:

Wyremontowane zostaną również dwa pozostałe akademiki znajdujące się na Campusie A. Piast i Ziemowit doczekają się termomodernizacji oraz wind, które umożliwią swobodne przemieszczanie się osób niepełnosprawnych. Jak mówi Ewa Sapeńko, te dwie inwestycje planowane są po realizacji generalnego remontu Rzepichy:

Warto dodać, że remonty mają poprawić sprawność techniczną budynków, ale również komfort życia codziennego studentów.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku