°C

OPS w Świebodzinie z planami na nowy rok

Fot. Pixabay
 

Tak jak w ubiegłym roku najważniejszymi działaniami jest wsparcie rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji. Takich osób jest kilkadziesiąt na terenie gminy, ponadto na opiekę pracowników socjalnych mogą liczyć seniorzy, którzy w czasie pandemii często są zależni od pomocy drugiego człowieka.

Jak mówi Monika Filińska, dyrektorka placówki, pandemia wpłynęła na pracę ośrodka, jednak pracownicy pomimo koronawirusa w bezpiecznych warunkach stale kontaktują się z podopiecznymi:

Filińska dodaje, że na ten rok zaplanowano kilka nowych projektów, które skupiają się między innymi na osobach niepełnosprawnych oraz seniorach:

Przypomnijmy, że na początku tego tygodnia przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Świebodzinie uruchomiono Dom Dziennego Pobytu Senior+.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku