°C

W Lubuskich szpitalach trwają szczepienia przeciwko COVID-19

Fot. PAP/EPA/Dominic Lipinski
 

Do końca tego tygodnia planowane jest zakończenie szczepień pracowników gorzowskiego szpitala, a do końca lutego pracowników pozostałych podmiotów służby zdrowia związanych z samorządem województwa – poinformował w środę Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego.

W komunikacie urzędu marszałkowskiego przekazano, że dotychczas Szpital Wojewódzki w Gorzowie otrzymał 1303 dawki szczepionki. Zaszczepionych zostało 895 osób z grupy zero, a na przyjęcie pierwszej dawki czeka jeszcze 1700 osób – pracowników tej lecznicy i innych podmiotów medycznych, dla których szczepienia realizuje ten szpital. Od 18 stycznia br. gorzowski szpital rozpocznie umawianie na szczepienia osób spoza swojej kadry.

Do końca ub. tygodnia w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze przeciw COVID-19 zaszczepiono 420 osób. Na początku tego tygodnia szpital dostał 540 dawek i szczepi dziennie 100-110 pracowników. Łącznie personel szpitala liczy ok. 1700 osób, a chęć przyjęcia szczepionki zgłosiło około 1300 z nich, co oznacza, że przy obecnym tempie szczepienia powinny zakończyć się do końca przyszłego tygodnia.

W środę rozpoczęły się szczepienia pracowników Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny w Zielonej Górze. Na 48 tam pracujących, chęć zaszczepienia się zgłosiło 29 z nich. Wszyscy oni jeszcze w środę przyjmą pierwszą dawkę. W podobnym ośrodku w Gorzowie z 38 pracowników na listę szczepień wpisały się 24 osoby.

Z informacji urzędu marszałkowskiego wynika, że ze 153 pracowników Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Zielonej Górze zaszczepiło się 12 osób, a 30 czeka jeszcze w kolejce. Nie wszyscy jednak byli wpisani na listę, bo mogą zapisać się u innego pracodawcy.

Z kolei w stacji pogotowia w Gorzowie szczepienia pracowników rozpoczęły się 12 stycznia br. Pierwszego dnia dawkę przyjęły cztery osoby, a 14 stycznia br. zaszczepionych zostanie kolejnych 30 osób. Łącznie na około 110 pracowników placówki chęć zaszczepienia zgłosiło 70 z nich.

W związku z planowanym na 15 stycznia br. uruchomieniem rejestracji na szczepienia seniorów powyżej 80 lat, a od 22 stycznia br. powyżej 70 lat, wojewoda lubuski odbył spotkania online ze wszystkim samorządami w regionie, prosząc o włączenie się w akcję informacyjną na ten temat – przekazał Zieleński.

„Ponadto gminy decyzją wojewody zostały zobowiązane do zapewnienia transportu osobom niemającym możliwości samodzielnego dotarcia do punktu szczepień. Za ten proces otrzymają ryczałtowy zwrot środków za każdą przetransportowaną osobę” – dodał Zieleński.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku