°C

Martynowski o Jadwidze Emilewicz na nartach w czasie pandemii

Wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz (po prawej) i wiceminister rozwoju Olga Semeniuk (po lewej). Fot. PAP/Mateusz Marek
 

Szef senackiego klubu Prawa i Sprawiedliwości Marek Martynowski krytycznie o postępowaniu byłej wicepremier Jadwigi Emilewicz. Reporterzy stacji TVN24 zarzucili jej złamanie rozporządzenia o zamknięciu stoków narciarskich. Jak twierdzą, trzech synów posłanki wzięło udział w zgrupowaniu narciarskim jak zawodowi sportowcy, choć nie mieli licencji, które do tego uprawniają.

Według dziennikarzy nazwiska i licencje pojawiły się w wykazie Polskiego Związku Narciarskiego dopiero po tym jak sprawą zainteresowały się media.

Dziennikarze pytali o ten przypadek szefa klubu senatorów PiS Marka Martynowskiego. „Jeżeli tak było (…), ja to akurat potępiam. Jeżeli coś mówimy, że powinniśmy jako obywatele raczej w tym czasie siedzieć w domu, to nie powinno się takich rzeczy robić” – powiedział senator.

Posłanka Jadwiga Emilewicz napisała, że ani ona ani jej rodzina nie naruszyła rządowego rozporządzenia o zamknięciu stoków narciarskich. W oświadczeniu opublikowanym w mediach społecznościowych wyjaśnia, że jej synowie od lat są członkami klubów narciarskich i posiadają licencje sportowe, które umożliwiają im branie udziału w zawodach i zgrupowaniach organizowanych przez ich kluby narciarskie.

Zgodnie z obostrzeniami sanitarnymi stoki narciarskie są zamknięte od 4 stycznia. Wczoraj Kancelaria Prezesa Rady Ministrów poinformowała, że pozostaną one zamknięte do 31 stycznia.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku