°C

Rektor WUM nie ustąpi ze stanowiska

Fot. Unsplash/Nathan Dumlao
 

Rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego profesor Zbigniew Gaciong zapowiedział, że nie ustąpi ze stanowiska. Wczoraj minister zdrowia Adam Niedzielski potwierdził, że kontrola na WUM pokazała znaczące nadużycie władzy w procesie szczepień. Chodzi o osoby spoza grupy zero, które zostały zaszczepione przeciw koronawirusowi poza kolejnością. Szef resortu zdrowia powiedział, że oczekuje dymisji rektora.

„Minister zdrowia Adam Niedzielski w swoim wystąpieniu uznał, że powinienem złożyć dymisję, co w jego mniemaniu byłoby dowodem „umiejętności pokazania odwagi cywilnej”. W poczuciu odpowiedzialności za reformę uczelni i dając świadectwo odwagi cywilnej, odmawiam spełnienia oczekiwań ministra zdrowia, który jako swój cel przyjął odsunięcie mnie ze stanowiska” – napisał rektor w oświadczeniu przesłanym mediom.

Dodał, że wbrew słowom ministra zdrowia Adama Niedzielskiego nigdy nie mijał się z prawdą.

Minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział, że zaszczepione osoby były zgłoszone 28 grudnia jako personel niemedyczny szpitala uniwersyteckiego: „Na 450 dawek przekazanych do szpitala, co łączyło się zaszczepieniem 450 osób, 200 osób było niezatrudnionych i były to osoby spoza personelu medycznego i niemedycznego szpitala” – dodał minister Niedzielski.

Wśród zaszczepionych osób są między innymi aktorzy Krystyna Janda, Andrzej i Maria Sewerynowie oraz Wiktor Zborowski, a także były premier Leszek Miller i dyrektor programowy TVN Edward Miszczak. Szef resortu zdrowia dodał, że w tym czasie 32 uprawnione osoby, które się zgłosiły, nie otrzymały szczepienia.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku