°C

WOT podsumowuje walkę z pandemią

Fot. 12. Wielkopolska Brygada Obrony Terytorialnej
 

Pomoc polskim kierowcom w czasie świąt uwięzionym w brytyjskim Dover, ewakuacja pensjonariuszy zielonogórskiego DPS-u, a także testowanie osób z podejrzeniem COVID-19. To tylko część zadań, jakich podjęli się lubuscy terytorialsi w ubiegłym roku. Mundurowi służą w ramach 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Jak mówi Anna Jasińska- Pawlikowska, rzeczniczka wojskowej formacji, mundurowi pomagali m.in. medykom w punktach wymazowych w Lubuskiem i w Wielkopolsce:

Z czasem zadań było coraz więcej. Wojskowych można było spotkać w regionalnych centrach krwiodawstwa, pomagali oni także przy tworzeniu szpitali tymczasowych:

W październiku Wojska Obrony Terytorialnej otrzymały rozkaz ewakuacji Domu Pomocy Społecznej „Kombatant” w Zielonej Górze. – Było to bardzo duże wyzwanie logistyczne – dodaje Anna Jasińska:

Przed świętami terytorialsi wybrali się do szpitali w regionie, by umożliwić leżącym tam pacjentom wideorozmowę z najbliższymi. Kilka dni później pomagali Polakom uwięzionym w swoich autach w Wielkiej Brytanii:

W wielkopolskiej brygadzie służy blisko 1 800 żołnierzy. Mundurowi działają na terenie województwa wielkopolskiego i lubuskiego. W skład brygady wchodzą trzy bataliony w Śremie, Lesznie oraz Skwierzynie.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.



Skomentuj na Facebooku



Polub naszą stronę na Facebooku