°C

Immunoterapia szansą dla chorych na raka nerki i płuc!

 

To duża szansa dla pacjentów chorujących na nowotwór nerek lub płuc. W szpitalu uniwersyteckim w Zielonej Górze chorzy mogą skorzystać z nowej metody leczenia - immunoterapii. Jest to możliwe od 1 maja, dzięki rozszerzeniu listy leków refundowanych z Narodowego Funduszu Zdrowia. Dzięki immunoterapii udaje się tak pobudzić układ odpornościowy organizmu, by ten sam zniszczył komórkę nowotworową. Takie rozwiązanie było stosowane w raku czerniaka. Teraz immunoterapia rozszerza swój zakres stosowania o nowotwory płuc i nerki.


Marek Szwiec, kierownik oddziału onkologii klinicznej szpitala w Zielonej Górze mówi, że jest to duża szansa dla pacjentów z zaawansowaną chorobą płuca.

 

Immunoterapia stosowana jest także w przypadku raka nerki.

Immunoterapia wydłuża czas życia, pozwala na duży regres choroby, jest także mniej toksyczna niż chemioterapia. Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu immunoterapia zostanie zastosowana u pierwszego pacjenta w szpitalu uniwersyteckim w Zielonej Górze.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku