°C

Otwarto Dzienny Dom Seniora w Świebodzinie

Fot. Zofia Popielecka
 

W Świebodzinie został otworzony Dzienny Dom Seniora w ramach rządowego programu Senior+.

Jest to pierwsze tego typu miejsce na terenie gminy, inwestycja ma wartość 300 tysięcy złotych. Od dziś seniorzy mogą korzystać z oferty przygotowanej w placówce, są to między innymi zajęcia ruchowe oraz kulinarne.

Monika Filińska, dyrektorka Ośrodka Pomocy Społecznej w Świebodzinie, mówi, że jest to długo wyczekiwane miejsce:

Pracownik socjalny Jerzy Teichert podkreśla, że seniorzy podczas pandemii są w trudnej sytuacji, dlatego takie miejsca jak Domy Seniora oferują im kontakt z drugim człowiekiem w bezpiecznych warunkach:

Karol Zieleński z Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego mówi, że w ubiegłym roku na terenie województwa lubuskiego powstało 14 nowych Dziennych Domów Seniora, w tym roku planowo ma funkcjonować 40 takich placówek:

Dodajmy, że rządowy program Senior+ skupia się przede wszystkim na aktywizacji osób starszych.

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku