°C

Grupa krwi 0 nie chroni przed covidem

Fot. Pixabay
 

Czy grupa krwi ma wpływ na naszą odporność na koronawirusa? Lubuscy lekarze zaprzeczają pojawiającym się w mediach informacjom, że prawdopodobieństwo zachorowania u osób z grupą krwi 0 jest mniejsze i że takie osoby przechodzą covid łagodniej.

Lek. med. płk. Artur Lipczyński jest komendantem 105. Kresowego szpitala Wojskowego w Żarach i Żaganiu. To specjalista chorób zakaźnych, konsultant Wojskowej Służby Zdrowia w dziedzinie chorób zakaźnych, dyżuruje na oddziale covidowym w Żaganiu:

Dr hab. Anna Mania, specjalistka chorób zakaźnych i konsultantka wojewódzka w dziedzinie chorób zakaźnych, również nie potwierdza tych informacji:

Ważne, aby dbać o kondycję organizmu, dobrze się odżywiać, pamiętać o wypoczynku, dobrym śnie i – na ile to możliwe – unikać chorób przewlekłych.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku