°C

Planują rewitalizację wieży Bismarcka i historyczne pikniki

Wieża Bismarcka w Żaganiu. Fot. Jan Mazur
 

Członkowie Żagańskiego Stowarzyszenia Ratowania i Ochrony Zabytków nie tylko już piąty miesiąc intensywnie pracują przy wykopaliskach na cmentarzysku kultury łużyckiej, ostro idą do przodu również z innymi działaniami.

Jeżeli pandemia odpuści, stowarzyszenie planuje w najbliższym półroczu dwa historyczne wydarzenia. Jedno z nich już w pierwszy dzień wiosny, 21 marca, mówi prezes Krzysztof Dulski:

Będzie to piknik archeologiczny, który ma na celu pokazanie odkryć z cmentarzyska i przybliżenie kultury łużyckiej. Wiceprezes stowarzyszenia, Mirosław Walczak, dodaje, że organizacja podpisała kolejną – po mieście Żagań i Muzeum Obozów Jenieckich – umowę o współpracy, tym razem z Żagańskim Pałacem Kultury. Zabiera się też za rewitalizację żagańskich zabytków, na początek Wieży Bismarcka:

Niebawem rozmowy o współpracy z Urzędem Marszałkowskim i gminą Iłowa. Ambicją członków stowarzyszenia jest utworzenie muzeum regionalnego w Żaganiu.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku