°C

Filharmonia Zielonogórska się zmienia; trwa modernizacja budynku

fot.M.Czechowska
 

W pierwszym kwartale tego roku zakończy się pierwszy etap rozbudowy i modernizacji Filharmonii Zielonogórskiej. Inwestycja pozwoli na unowocześnienie i podniesienie standardu obiektu - poinformował Urząd Marszałkowski Woj. Lubuskiego.

Umowa na rozbudowę i modernizację Filharmonii została podpisana w czerwcu 2019 r. Zakończenie całego projektu jest planowane na koniec tego roku, a same prace budowlane mają potrwać do marca br.

Koszt inwestycji to 6,2 mln zł, z czego 4,5 mln zł stanowi unijne dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020.

Dzięki przedsięwzięciu budynek Filharmonii zostanie przystosowany do potrzeb ochrony przeciwpożarowej, zostanie przebudowana i zmodernizowana kanalizacja deszczowa i sanitarna.

Zmiany odczują również muzycy i goście filharmonii. Sala koncertowa zyska nową klimatyzację, powstanie zapadnia dla dużych instrumentów muzycznych. Przebudowany zostanie magazyn na instrumenty oraz zostanie wyremontowana sala kameralna z zapleczem.

Z kolei w budynku administracyjno–hotelowym pomieszczenia parteru zostaną przebudowane na hall, foyer, kasę biletową, recepcję, toalety i pomieszczenie socjalne. Ponadto restauracja zyska przestrzeń wielofunkcyjną.

W ramach inwestycji zostanie również przebudowane wejście do budynku, m.in. główne drzwi do sali koncertowej.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku