°C

Konflikt w zarządzie powiatu słubickiego

Powiat Słubicki
 

Czy Lewica opuści koalicję rządzącą powiatem słubickim? W grudniu został złożony wniosek o odwołanie z funkcji wicestarosty Roberta Włodka z Lewicy. Wniosek złożył starosta Leszek Bajon.

Jak udało nam się ustalić, powodem konfliktu jest sytuacja w słubickim szpitalu. Radni Lewicy nie zgodzili się na zatrudnienie w lecznicy osoby na stanowisku kierowniczym bez konkursu. Na skutek problemów w szpitalu z pracy zrezygnował też jego prezes.

W rozmowie z nami starosta Leszek Bajon potwierdził, że wniosek o odwołanie wicestarosty został złożony do rady powiatu i najprawdopodobniej będzie procedowany na najbliższej sesji rady powiatu, 26 stycznia:

Wicestarosta Robert Włodek nie chciał komentować sprawy. Koalicja rządząca powiatem słubickim liczy 11 radnych. Tworzą ją radni Koalicji Obywatelskiej, Lewicy oraz radni niezależni.

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku