°C

Śmieciowe zmiany w Świebodzinie

fot. UM Świebodzin
 

Od 1 stycznia Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Świebodzinie będzie zajmował się także wywozem śmieci. Przygotowania do przejęcia nowych zadań przez świebodziński ZWiK trwały od roku. Zabieg ten ma uporządkować i usprawnić gospodarkę odpadami w gminie. Nie będzie to jednak działanie wyłączne, bo część śmieci z terenu gminy Świebodzin będzie odbierać firma z Sulechowa.

– Nie wykluczamy, że w przyszłości ZWiK przejmie całość zadań związanych z wywozem śmieci – mówi Tomasz Sielicki, burmistrz Świebodzina.

Dodajmy, że przygotowując się do tego zadania Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Świebodzinie zakupił dwie nowe śmieciarki.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku