°C

Zatrzymano pięciu handlarzy narkotyków z powiatu międzyrzeckiego

Fot. Pixabay/Andrzej Rembowski
 

Policjanci zatrzymali pięciu mężczyzn z powiatu międzyrzeckiego, którzy wprowadzili do obrotu narkotyki o czarnorynkowej wartości 600 tys. zł – poinformowała w środę st. asp. Justyna Łętowska z KPP w Międzyrzeczu.

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim oraz z międzyrzeckiej komendy zatrzymali pięć osób biorących udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

Jak informuje st. asp. Łętowska funkcjonariusze przez wiele miesięcy prowadzili działania operacyjne, mające na celu zebranie informacji związanych ze sprawą handlu narkotykami na terenie powiatu międzyrzeckiego. „Konieczne było dokładne zaplanowanie sposobu zatrzymania wytypowanego pojazdu, jak i ustalenie bezpiecznego miejsca, w którym to miało nastąpić” – powiedziała.

Efektem było zatrzymanie 22 grudnia podejrzanych na jednym ze zjazdów z autostrady. Podczas przeszukania pojazdu zabezpieczono ponad kilogram środków odurzających. Na terenie posesji jednego z zatrzymanych znaleziono ponadto 60 tys. zł oraz 3 tys. euro.

Zatrzymani mężczyźni w wieku od 35 do 43 lat usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających, obrotu znacznymi ilościami narkotyków i działania w zorganizowanej grupie przestępczej. Grozi im za to do 12 lat więzienia.

Z ustaleń kryminalnych wynika, że czarnorynkowa wartość narkotyków, które grupa wprowadziła do obrotu, to ponad 600 tys. zł. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Międzyrzeczu wszystkich aresztowano na trzy miesiące.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku