°C

Sprzęt dla szpitala

Fot. K. Kamińska
 

Tego sprzętu nie powstydziłby się żaden oddział laryngologiczny na świecie. Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze otrzymał dziś nowoczesny sprzęt medyczny tzw. neuronawigację oraz nowoczesne urządzenie do monitorowania nerwu twarzowego w trakcie operacji. Zakup sfinansowała zielonogórska firma ADB, zajmująca się wdrażaniem nowinek technologicznych z branży IT.

Andrzej Rybicki, prezes naczelny grupy ADB, sam był pacjentem oddziału otolaryngologii w Zielonej Górze. W innych miastach pomocy nie uzyskał, tutaj lekarze zdecydowali się wykonać zabieg:

Kierownik oddziału otolaryngologii Witold Iciek mówi, że nowy sprzęt znacząco zmniejsza ryzyko błędu:

 

Lekarze z Zielonej Góry będą się dokształcać m.in. u swoich kolegów w Cambrige. Jak mówi lekarz otolaryngolog Przemysław Stachowiak, takie doświadczenie jest bezcenne:

 

Prezes zarządu szpitala uniwersyteckiego w Zielonej Górze Marek Działoszyński podziękował przedstawicielom firmy ADB za zakup sprzętu. – Dzięki temu możemy równać się z najlepszymi – dodał:

 

Na oddziale otolaryngologicznym w Zielonej Górze obecnie pracuje 9 lekarzy.

 


- KAMPANIA SPOŁECZNA -

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku