°C

Pierwszy zaszczepił się sam komendant szpitala. Ruszyły szczepienia w Żarach

Fot. Justyna Wróbel-Gądek/105. Kresowy Szpital Wojskowy w Żarach i Żaganiu
 

Przykład idzie z góry, dlatego jako pierwszy z personelu 105. Kresowego Szpitala Wojskowego w Żarach i Żaganiu we wtorek na covid zaszczepił się sam komendant lecznicy, płk Artur Lipczyński. W sumie zostało zaszczepionych 25 osób z kadry medycznej i co dzień liczba ta będzie się zwiększać.

Komendant to specjalista chorób zakaźnych, jest konsultantem Wojskowej Służby Zdrowia w dziedzinie chorób zakaźnych, dyżuruje na oddziale covidowym w Żaganiu.

Szczepienie uznał nie tylko za wojskowy, ale i za lekarski obowiązek:  

Rzeczniczka szpitala Justyna Wróbel-Gądek mówi, że pierwsza partia szczepionek to 30 fiolek preparatu:

Komendant podkreśla, że do szczepienia trzeba się specjalnie przygotować, a czy ostatecznie kwalifikujemy się do kłucia, oceni medyk w wywiadzie lekarskim:

Ważne też, by zwracać uwagę na samopoczucie po szczepieniu.

Pełna rozmowa z komendantem o tym, co powinniśmy wiedzieć o szczepionkach i szczepieniach, w Popołudniówce Radia Zachód „Wierzę, że szczepionka wyhamuje pandemię”. 

Wierzę w szczepionkę, zaszczepiłem się jako pierwszy


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku