°C

„Młynówka” – żagańska perełka na sprzedaż

Fot. Jan Mazur
 

Miasto chce sprzedać „Młynówkę” - położony w urokliwym miejscu, nad pałacowymi stawami i Bobrem XIX-wieczny spichlerz z szachulca, który jeszcze do niedawna funkcjonował jako pensjonat.

– Chcemy znaleźć inwestora z nadzieją, że przywróci budynkowi świetność i da drugie życie. Po wycenie wartość szacunkowa to 480 tys. zł – mówi rzeczniczka Urzędu Miasta, Agnieszka Zychla:

Obiekt zostanie wystawiony na sprzedaż w przyszłym roku. „Młynówka” położona jest w bardzo atrakcyjnym miejscu – tuż nad stawami parku Książęcego, w sąsiedztwie rzeki Bóbr, mostu Ludwika i przedwojennej elektrowni oraz obok zabytkowego, okazałego kompleksu szpitala św. Doroty, w którym właśnie kończy się remont. Niebawem zostanie tu otwarta najbardziej reprezentacyjna – jak mówią fachowcy – szkoła muzyczna w Polsce.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku