°C

Niezwykły koncert wojska dla chorych na covid i personelu szpitala

For. Artur Pinkowski/11 LDKpanc.
 

Kto słuchał i widział, ten wie – to było wydarzenie ściskające za serce. Dziś pod oknami covidowego szpitala w Żaganiu kolędy zagrała orkiestra wojskowa. Z okien machali ci, którym dedykowane było to wydarzenie - pacjenci i personel, niektórzy z wdzięczności tworzyli serca z rąk.

 – Ci, którzy mogli, wyszli przed szpital, pozostali słuchali koncertu w oknach – mówi Justyna Wróbel-Gądek, rzeczniczka 105 Kresowego Szpitala Wojskowego w Żarach i Żaganiu wspominając m.in. o ordynatorze oddziału, Damianie Hyli: 

Krystyna Szczęsna z Żagania akurat wracała z zakupów i wręcz zatrzymała się z wrażenia:

Rzeczniczka szpitala podkreśla, że to inicjatywa jednego z muzyków orkiestry wojskowej 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej, który sam przeszedł covid:

Pulmunolog Andrzej Czupryński leczy pacjentów chorych na covid:

Personel lecznicy gest orkiestry przyjął z ogromną wdzięcznością, tak jak Ewa Muskała:

Wzruszenia nie krył komendant szpitala, lekarz, który również zajmuje się chorymi na koronawirusa pacjentami, płk Artur Lipczyński:

A co działo się w sercach i duszach muzyków?

To wydarzenie tym bardziej ważne, gdyż wielu pacjentów nie wróci na święta do domów, a personel spędzi je częściowo z nimi właśnie.

Posłuchaj audycji – „Popołudniówka Radia Zachód”:


- KAMPANIA SPOŁECZNA -

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku