°C

Kredki dla potrzebujących dzieci

Fot. Pixabay
 

Dzieci z Publicznego Przedszkola nr 5 w Świebodzinie zbierają kredki w ramach akcji charytatywnej.

Jest to inicjatywa, która polega na zbiórce i odnawianiu starych, zużytych kredek. Następnie trafiają one do dzieci znajdujących się w szpitalach, po to, aby ubarwić im czas spędzony w lecznicy.

Monika Zimnowoda, pedagog w świebodzińskim przedszkolu, mówi, że dzieci bardzo chętnie przynosiły swoje stare kredki. Jak dodaje, akcja „Kolorowe Kredki” jest doskonałą formą edukacji dla najmłodszych:

Inicjatywę popierają również rodzice dzieci uczestniczących w przygotowaniu akcji charytatywnej. Dorota Bojanowska, mama Jasia, który również przekazał swoje kredki, mówi, że jest to inicjatywa, która uczy dzieci empatii:

Dodajmy, że akcja „Kolorowe Kredki” jest inicjatywą ogólnopolską. Więcej na temat zbiórki kredek w jednym ze świebodzińskich przedszkoli w dzisiejszej Popołudniówce Radia Zachód.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku