°C

Diecezja przekazała respiratory zakupione dzięki ofiarności Lubuszan

Fot. Zofia Popielecka
 

Kolejne respiratory trafiły do lubuskich szpitali. Przekazał je biskup Tadeusz Lityński, który podkreślał, że sprzęt został zakupiony dzięki środkom zebranym od mieszkańców regionu.

Mobilne respiratory o łącznej wartości 200 tysięcy złotych zostały przekazane do szpitali w Głogowie, Gorzowie Wielkopolskim, Zielonej Górze oraz w Żarach i Żaganiu. Biskup diecezji zielonogórsko-gorzowskiej mówi, że wsparcie szpitali jest bardzo ważne, zwłaszcza w trudnych czasach pandemii:

Pułkownik Artur Lipczyński, komendant 105 Kresowego Szpitala Wojskowego w Żarach i Żaganiu, mówi, że nowe respiratory znacznie ułatwią pracę medyków transportujących pacjentów w ciężkim stanie:

Jeden respirator przekazano Szpitalowi Uniwersyteckiemu w Zielonej Górze. Antoni Ciach, dyrektor do spraw lecznictwa, podkreśla, że jest to bardzo ważny sprzęt. Jak dodaje, to wyjątkowy przedświąteczny prezent dla lecznicy:

Mobilny respirator trafił także do szpitala w Głogowie. Ordynator oddziału anestezjologii i intensywnej terapii Małgorzata Wysocka mówi, że jest to sprzęt, który daje nadzieję i szansę na przeżycie:

Dodajmy, że respiratory udało się pozyskać dzięki wsparciu diecezjalnej Caritas.

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku