°C

Zaplecza kamienic też ważne

Fot. Jarosław Wnorowski
 

W Bytomiu Odrzańskim kończy się rewitalizacja kamienic w rynku. Nie chodzi jednak o odnowienie frontów zabytkowych obiektów, ale prawdziwą rewolucję na ich zapleczach. To właśnie te miejsca potrafią znacząco odbiegać swym wyglądem od zabytkowych frontonów.

– Tam też przeprowadziliśmy ogromne zmiany, ale jak będą w przyszłości zaplecza kamienic, zależy tylko od ich mieszkańców – tłumaczy Jacek Sauter, burmistrz Bytomia Odrzańskiego.

W tej chwili zaplecza kamienic w Bytomiu Odrzańskim to nowe garaże i pomieszczenia gospodarcze, teren jest utwardzony, jest sporo zieleni, ustawiono specjalne zasieki na śmieci. Jacek Sauter podkreśla jednak, że teraz od wspólnot mieszkaniowych będzie zależeć, jak zaplecza zabytkowych kamienic będą wyglądać za kilka lat.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku