°C

Powiat przejmuje drogę wojewódzką

fot. urząd marszałkowski
 

Od 1 stycznia poważna zmiana zajdzie na mapie drogowej województwa lubuskiego. Powiat nowosolski przejmie 11 kilometrów drogi wojewódzkiej nr 293, od Bytomia Odrzańskiego do Nowego Miasteczka. Ale to gminie Bytom Odrzański zależało na jej przejęciu, bo w ciągu drogi jest ulica Ogrodowa w tym mieście, której od lat nie można wyremontować.

– Skoro nie będzie to droga wojewódzka, to będą nieco inne standardy remontu i nie będziemy musieli burzyć domów stojących przy drodze – tłumaczy Jacek Sauter, burmistrz Bytomia Odrzańskiego.

Gmina Bytom Odrzański wzięła na siebie obowiązek przekazywania corocznie 1,5 miliona złotych na remont drogi. Zaznaczmy, że ulica Ogrodowa w Bytomiu Odrzańskim łączy części miasta leżące po obu stronach torów i prowadzi do dworca kolejowego.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku