°C

2 tys. gorzowian zgłasza się po pomoc żywnościową

redakcja gorzowska
 

Kilka ton żywności udało się zebrać przed świętami gorzowskiemu bankowi żywności. Jak mówi jego prezes, Augustyn Wiernicki- to mniej niż w ubiegłych latach.

Prowadzone przez niego stowarzyszenie wydaje miesięcznie paczki 2 tysiącom osób. – Zebrane teraz dary starczą na tydzień rozdawania paczek potrzebującym- mówi Augustyn Wiernicki:

Stowarzyszenie wydaje co miesiąc 3 tysiące bochenków chleba. Jak mówi Augustyn Wiernicki, to prawie połowę mniej niż 5-8 lat temu, co oznacza, że skala ubóstwa się zmniejszyła. Stowarzyszenie wciąż czeka na chętnych, którzy wspomogą jego działalność.

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku