°C

Wnioski nauczycieli o dofinansowanie – tylko do jutra!

Fot. Envato
 

Do 7 grudnia nauczyciele mogą jeszcze wnioskować o dofinansowanie w wysokości 500 złotych na sprzęt do zdalnej nauki. Na ten cel rząd przeznaczył 300 milionów złotych. Ze wsparcia mogą skorzystać wszyscy nauczyciele prowadzący lekcje na odległość.

Rzeczniczka ministerstwa edukacji narodowej Anna Ostrowska przypomina, że dofinansowanie obejmuje sprzęt kupiony między 1 września a 7 grudnia bieżącego roku. „Dofinansowanie można otrzymać zarówno do sprzętu, jak i do oprogramowania” – mówi rzeczniczka.

Nauczyciele mogą kupić komputery przenośne, kamery internetowe, słuchawki lub zestaw słuchawkowy, dodatkowy mikrofon, smartfon, tablet, ładowarkę sieciową, głośniki i pamięć zewnętrzną. Zwrot wydatków można otrzymać również za mobilny internet.

„Środki finansowe przekazane samorządom, które nie zostaną w pełni wykorzystane, mogą być przeznaczone na zakup sprzętu komputerowego właśnie dla szkół i placówek”

– mówi Anna Ostrowska.

Nauczyciel, który pracuje w kilku szkołach, może tylko raz złożyć wniosek o dofinansowanie – tylko w jednej z nich. Środki na konta nauczycieli mają wpłynąć do końca tego roku.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku