°C

Kto nas zaszczepi przeciwko koronawirusowi? NFZ szuka chętnych

Fot. Envato
 

Rozpoczął się nabór dla placówek i zakładów leczniczych, które będą przeprowadzać szczepienia na COVID-19. Zgłoszenia można składać do 11 grudnia. Docelowo punkty szczepień mają powstać w każdej gminie. Rząd szacuje, że w całej Polsce powstanie około 8 tysięcy takich punktów. W dużych miastach rolę dodatkowych punktów szczepień będą pełniły szpitale tymczasowe.

Jak mówi Joanna Branicka, rzeczniczka lubuskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, zgłoszenia będą przyjmowane elektronicznie.

Instytucja, która chce szczepić przeciwko covid -19 musi wykonać tygodniowo minimum 180 iniekcji. Dodatkowo musi posiadać mobilny zespół, który wykona szczepienia w domu.

Szczepienia przeciwko COVID-19 będą realizowane w placówkach POZ, innych stacjonarnych placówkach medycznych, mobilnych zespołach szczepiących oraz w centrach szczepiennych w szpitalach rezerwowych. Będą one powszczechne, dobrowolne i bezpłatne.

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku