°C

W Lubuskim na 1160 łóżek dla chorych na COVID-19 zajętych 636

Fot. PAP/Andrzej Grygiel
 

W woj. lubuskim w szpitalach dla pacjentów z COVID-19 jest przygotowanych 1160 łóżek. Według stanu na środę zajętych było 636. Na 65 łóżka z respiratorami pacjenci byli tego dnia leczeni na 55 – poinformował dyrektor Biura Wojewody Lubuskiego Karol Zieleński.

„W Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim powstaje strategia odmrożenia szpitali powiatowych przekierowanych przez wojewodę do roli szpitali covidowych. W przyjętej koncepcji walki z epidemią po uruchomieniu szpitala w Zielonej Górze to właśnie on ma przejąć główny ciężar odpowiedzialności za pacjentów z koronawirusem” – powiedział Zieleński.

Szpital tymczasowy dla woj. lubuskiego ze 170 łóżkami, w tym z 25 respiratorowymi, zostanie do 7 grudnia br. zorganizowany w Centrum Zdrowia Matki i Dziecka Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze. Trwają ostatnie prace wykończeniowe w nowym obiekcie i sukcesywnie jest dowożone wyposażenie i sprzęt medyczny. W tworzonym szpitalu tymczasowym wdrożony zostanie system intensywnej tlenoterapii.

W środę w regionie potwierdzono 387 nowych zakażeń, zmarło 8 osób. Najwięcej zakażeń w skali województwa – 73– zostało potwierdzonych w Gorzowie Wielkopolskim – przekazało Ministerstwo Zdrowia.

W regionie co jakiś czas pojawiają się ogniska COVID-19, m.in. wśród pensjonariuszy i pracowników niektórych domów pomocy społecznej czy też wśród pacjentów i personelu szpitalnego. W ostatnim czasie nie były one jednak notowane.

Zgodnie z decyzjami wojewody do opieki nad pacjentami z COVID-19 zostało wyznaczonych kilka szpitali. To lecznice w Gorzowie Wielkopolskim, Drezdenku, Sulechowie, Słubicach, Kostrzynie nad Odrą i w Skwierzynie.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku