°C

Lekarze rodzinni o pulsoksymetrach

Fot. Pixabay
 

Pacjenci, którzy chorują na koronawirusa w domu, otrzymają pulsoksymetr do monitorowania swojego stanu zdrowia. Sprzęt do chorego dostarczy Poczta Polska. Domową Opieką Medyczną zostaną objęte osoby, które skończyły 55 lat, a także młodsi pacjenci, którzy mogą być bardziej narażeni na ciężki przebieg choroby COVID-19.
W przypadku osób poniżej 55 roku życia do programu kwalifikuje je lekarz rodzinny. To on przeprowadza wywiad i, jeśli jest wskazanie, uzupełnia dane chorej osoby w odpowiednim programie.

Anna Lidkowiec z jednej z gorzowskich przychodni mówi, że pacjent może również samodzielnie wypełnić informacje poprzez stronę internetową:

 

Jak dodaje Anna Lidkowiec, takie ministerialne rozwiązanie jest korzystne, choć generuje dodatkowe obowiązki, jakie musi wykonać lekarz lub upoważniony personel: 

Stan pacjentów, którymi zajmuje się lekarz rodzinny, jest różny, często osoby młode bądź bez dodatkowych obciążeń bardzo poważnie przechodzą koronawirusa:

Poczta Polska najpierw wprowadziła pilotażowo program w Małopolsce. – Te rozwiązania okazały się skuteczne, dlatego jesteśmy gotowi do pracy na terenie całego kraju – mówi rzeczniczka Poczty Polskiej Justyna Siwek:

 

Minister zdrowia Adam Niedzielski podkreślił, że zasady działania pulsoksymetru i całego programu opieki domowej są bardzo proste:

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku