°C

Szczepionki darmowe i dobrowolne. Polska otrzyma 45 mln dawek

Fot. PAP/Paweł Supernak
 

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że polski rząd zamówił 45 milionów dawek szczepionek przeciwko koronawirusowi. Jak mówił, daje to nadzieję na szybkie zakończenie epidemii i powrót do normalności. Premier poinformował, że szczepionki będą darmowe i dobrowolne.

Szef rządu poinformował, że szczepionki będą darmowe i dobrowolne:

Premier Mateusz Morawiecki dodał, że osoby chętne, by się zaszczepić, będą mogły rejestrować się online lub telefonicznie.
Zgodnie z podpisanymi umowami, do Polski mają w pierwszej kolejności trafić szczepionki z firm Astra Zeneca, Pfizer i Johnson&Johnson.

Jesteśmy gotowi do podpisania kolejnych umów, czekamy na sygnał ze strony Komisji Europejskiej. Obecnie opracowujemy bardzo dokładne zasady logistyki systemu szczepień”

– mówił premier.

Premier: Patrzmy na mechanizm szczepienia jak na ochronę miejsc pracy

„Szczepienia na koronawirusa to nie tylko powrót do normalności życia codziennego, ale też mechanizm, który chroni miejsca pracy”

– mówił premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu apelował jednak, żeby się zaszczepić – jeśli nie dla siebie, to dla bliskich. Dodał, żeby na mechanizm szczepień patrzeć też jak na ochronę miejsc pracy:

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że obecnie opracowywane są – jak określił – bardzo dokładne zasady logistyki systemu szczepień.

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku