°C

Biblioteki znów otwarte dla czytelników

Fot. Pixabay
 

Jednak należy pamiętać o zachowaniu ścisłych zasad reżimu sanitarnego. Dezynfekcja rąk, dystans społeczny, a także zakrywanie nosa i ust są obowiązkowe w każdej czytelni.

Dorota Gawrońska, młodszy bibliotekarz, mówi, że w bibliotece w Krzeszycach pracownicy kontrolują stosowanie się czytelników do ogólnych zasad:

Także w bibliotece w Szlichtyngowej wprowadzono szczególne zasady ostrożności. Jak mówi Anna Neć z lokalnej czytelni, w związku z pandemią wśród mieszkańców spadło zainteresowanie książkami:

Sylwia Markiewicz, dyrektorka Gminnej Biblioteki Publicznej w Zwierzynie, mówi, że promowanie czytelnictwa zostało utrudnione ze względu na brak wydarzeń, które biblioteka dotychczas organizowała:

Biblioteka w Lubrzy, poza zaostrzonymi zasadami bezpieczeństwa, wprowadziła specjalne pomieszczenie dla osób, które podczas odbioru książek mogą poczuć się źle lub będą występowały u nich objawy COVID-19. Małgorzata Sułkowska, dyrektorka biblioteki, podkreśla, że w takiej sytuacji będą informowane odpowiednie służby:

Przypomnijmy, że teatry, filharmonie, opery, muzea, kina i domy kultury nadal pozostają zamknięte.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku