°C

NFZ: chorzy otrzymają pulsoksymetr. Dostarczy go Poczta Polska

Fot. Envato
 

Pacjenci, którzy chorują na koronawirusa w domu, otrzymają pulsoksymetr do monitorowania swojego stanu zdrowia. Sprzęt do chorego dostarczy Poczta Polska. Domową Opieką Medyczną zostaną objęte osoby, które skończyły 55 lat, a także młodsi pacjenci, którzy mogą być bardziej narażeni na ciężki przebieg choroby COVID-19.

Jak mówi Joanna Branicka, rzeczniczka lubuskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, każdy z pacjentów musi posiadać pulsoksymetr i ściągnąć specjalną aplikację, za której pośrednictwem dane zostaną przesłane do systemu:

Pulsoksymetr automatycznie otrzymają osoby powyżej 55 roku życia, które często poważniej przechodzą COVID-19:

Co jeśli pogorszy się stan monitorowanego pacjenta? Jak zapewnia Joanna Branicka, konsultanci w sytuacji kryzysowej wezwą pogotowie ratunkowe:

Pacjenci, którzy ukończyli 55 lat są automatycznie włączeni do programu Domowej Opieki Medycznej. Po stwierdzeniu pozytywnego wyniku na COVID-19 pracownik Poczty Polskiej dostarczy urządzenie do domu pacjenta.

Jeśli pacjent ma mniej niż 55 lat, wtedy, by otrzymać urządzenie, musi wypełnić formularz kontaktowy Pulsocare, który znajduje się na stronie Ministerstwa Zdrowia. Do programu może nas zakwalifikować także lekarz podstawowej opieki zdrowotnej.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku