°C

Gorzów znów jest blisko świąt

fot: Urząd Miasta Gorzowa
 

Od jutra na gorzowskie ulice wyjedzie świąteczny tramwaj. Mimo, że w Gorzowie nie odbędą się w tym roku: miejski jarmark, wigilia i zabawa sylwestrowa pod chmurką,  nie oznacza to, że w mieście nie będzie czuć zbliżających się świąt.

O atmosferę zadba m.in. Miejski Zakład Komunikacji. Mówi rzecznik prasowy MZK Marcin Pejski:

W Mikołajki gorzowskie muzeum zaprasza mieszkańców do dekorowania ogrodowej choinki własnoręcznie przygotowanymi ozdobami. Takie ozdoby zawieszać będzie można na także na małych drzewkach, które już za kilka dni ustawione zostaną na Starym Rynku. Z kolei 8 grudnia swoją działalność rozpocznie „Okno świętego Mikołaja”. Mówi Marta Liberkowska, dyrektor Wydziału promocji i Informacji:

Od 16 grudnia, przez trzy dni gorzowianie będą mogli otrzymać zestaw do „Barszczu po gorzowsku” wraz z przepisem świątecznym od szefa kuchni, Pawła Salamona. Świąteczne zestawy będą wręczane pasażerom świątecznego tramwaju oraz gorzowianom, którzy będą odwiedzać centrum miasta. Z kolei 17 grudnia odbędzie się ”Szlachetna wigilia” czyli mistrzowskie gotowanie dla najbardziej potrzebujących. Finał przedświątecznych działań zaplanowano na sobotę 19 grudnia. Zaprasza dyrektor MCK Hanna Błauciak:

Dodatkowo, przez cały okres przedświąteczny, w sieci będą się pojawiać się muzyczne i artystyczne projekty, przygotowane przez znanych gorzowskich artystów specjalnie z okazji świąt Bożego Narodzenia.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku