°C

Francja wygrywa Eurowizję Junior

Eurowizja Junior
 

Francja zwycięzcą w Eurowizji Junior. Valentina z piosenką "J'imagine" zdobyła łącznie 200 punktów od jury i widzów.
W tegorocznym konkursie zobaczyliśmy reprezentantów 12 krajów. Głosowanie widzów było podzielone na dwa etapy online. Pierwsze rozpoczęło się w piątek i trwało do rozpoczęcia występów. Drugie z głosowań odbyło się w 15-minutowym bloku po występach.

Polskę reprezentowała Ala Tracz z piosenką „I’ll be standing”. Podobnie jak w poprzednich latach wyniki będą zależały od głosów jury z krajów reprezentantów oraz internautów. Krajowe jury składają się z trzech przedstawicieli branży muzycznej i dwójki dzieci.

W tegorocznym konkursie na scenie zobaczyliśmy dziewięć dziewczynek, dwóch chłopców i jeden girlsband. Uczestnicy mają od 9 do 14 lat.

Show w TVP1 poprowadzili Ida Nowakowska-Herndon, Rafał Brzozowski i Małgorzata Tomaszewska. Oprócz występów uczestników widzowie mogli także zobaczyć na scenie poprzednie zwyciężczynie konkursu – Viki Gabor i Roksanę Węgiel. Ponieważ główny konkurs piosenki Eurowizji został odwołany z powodu pandemii, swoją piosenkę zaprezentowała polska reprezentantka, Alicja Szemplińska. Widzowie usłyszeli też zwycięzcę ubiegłorocznego konkursu Eurowizji z Niderlandów – Duncana Lawrenca.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku