°C

Sondaż: rośnie przewaga PiS nad PO

Fot. Pixabay
 

Gdyby wybory odbyły się w dziś, wygrałoby Prawo i Sprawiedliwość. Tak wynika z najnowszego sondażu IBRiS dla Wirtualnej Polski.

Jak wynika z badania Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych przeprowadzonego na zlecenie Wirtualnej Polski, Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na 32,7 proc. poparcia. Na drugim miejscu uplasowałaby się Koalicja Obywatelska – 22,4 proc. W przypadku PiS jest to spadek o 0,3 pp., a KO o 1,7 pp.

Tuż za KO w najnowszym sondażu znalazła się Inicjatywa Polska 2050. Formacja uzyskała 12,6 proc. (spadek o 0,5 pp.) Z kolei Lewica może liczyć na 10,1 proc. poparcie. To o 1,7 pp. więcej w porównaniu z poprzednim sondażem IBRiS dla WP. Do sejmu weszłoby również PSL (5,8 proc. – wzrost o 0,8 pp.) oraz Konfederacja (5,4 proc. – wzrost aż o 3,1 pp.).

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku