°C

MEN uchyliło decyzje lubuskiej kurator

Fot. I ZS Wschowa.
 

Minister edukacji uchylił decyzje lubuskiej kurator, dotyczącą planowanej reorganizacji sieci szkół w gminie Wschowa. Gmina Wschowa odwołała się do ministra od decyzji kurator oświaty, która nie zgodziła się na likwidację szkół wiejskich w gminie.

– Po rozpatrzeniu skargi minister potwierdził zasadność uwag gminy i uchylił wszystkie decyzje kurator – poinformowała Anna Wiśniewska z urzędu miasta we Wschowie.

W lutym radni we Wschowie podjęli uchwały intencyjne o likwidacji szkół wiejskich w Lginiu, Konradowie, Łysinach i Siedlnicy. Na takie rozwiązanie nie zgodziła się lubuska kurator. Po odwołaniu gminy Minister Edukacji i Nauki przychylił się jednak do argumentów wschowian. Minister nakazał kuratorowi ponownie rozpatrzyć wnioski gminy Wschowa.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku