°C

Pożegnanie Ryszarda Popiela

fot: Zbigniew Bodnar
 

W podgorzowskich Różankach odbył się pogrzeb Ryszarda Popiela. Wieloletni pracownik stacji meteo, działacz opozycji antykomunistycznej, zmarł tydzień temu w wieku 55 lat.

Ryszarda Popiela żegnała rodzina i przyjaciele z dawnego Ruchu Młodzieży Niezależnej. Nie zabrakło pocztów sztandarowych NSZZ Solidarność z Gorzowa oraz delegacji Solidarności Walczącej.

W stanie wojennym Ryszard Popiel był uczestnikiem gorzowskiego Młodzieżowego Ruchu Oporu i Ruchu Młodzieży Niezależnej – organizacji, które skupiały młodych ludzi opozycji niepodległościowej.
W wieku 17 lat trafił do aresztu za „kolportowania na terenie Gorzowa Wlkp. ulotek i innych nielegalnych wydawnictw”. Został skazany w 1983 r. na karę pół roku więzienia.
 
W liście pożegnalnym pierwszy wojewoda lubuski, prof. Jan Majchrowski przypomniał zaangażowanie Ryszarda Popiela w tworzenie Parku Narodowego „Ujście Warty”.
Pożegnanie Ryszarda Popiela Radio Zachód
Pożegnanie Ryszarda Popiela Radio Zachód
Pożegnanie Ryszarda Popiela Radio Zachód
 
Pożegnanie Ryszarda Popiela Radio Zachód
 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku