°C

Jesteś na kwarantannie? Nie posyłaj dziecka do przedszkola

fot. Daniel Sawicki
 

Główny Inspektorat Sanitarny zaktualizował wytyczne przeciwepidemiczne dla przedszkoli i żłobków. Teraz jeśli maluchy, przebywają w domach z osobami będącymi na kwarantannie lub objęte nadzorem epidemicznym mają pozostać w domach.

Dorota Konopacka dyrektorka Zespołu Edukacyjnego nr 3 do którego należy największe przedszkole w mieście podkreśla, że mimo nowych obostrzeń ilość dzieci przebywających w przedszkolu sięga nawet 75 procent:

Andrzej Wojnakowski, dyrektor delegatury kuratorium oświaty w Zielonej Górze podkreśla, że przepisy epidemiczne muszą być przestrzegane przede wszystkim przez rodziców, na których spoczywa odpowiedzialność za swoje dzieci:

Przypomnijmy, że uporczywa łamanie przepisów sanitarnych może skończyć się dotkliwymi karami sięgającymi nawet 30 tysięcy złotych.

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku