°C

Marszałkowie o planie odbudowy

fot: biuro prasowe UMWL
 

W Zielonej Górze kolejna odsłona konwentu marszałków. Główne tematy to problemy służby zdrowia w czasie epidemii oraz tzw. plan odbudowy, który ma być odpowiedzią na kryzys gospodarczy.

Plan odbudowy stanowi część unijnego pakietu budżetowego. Marszałkowie województw liczą na porozumienie przywódców państw unijnych. Jak mówi lubuska marszałek Elżbieta Polak, regiony potrzebują pieniędzy na walkę ze skutkami koronawirusa:

O przygotowaniach krajowego planu odbudowy mówili przedstawiciele Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej. Wiceminister Małgorzata Jarosińska-Jedynak powiedziała, że pieniądze będzie można wydawać na szereg przedsięwzięć:

Wiceminister Waldemar Buda dodał, że są też unijne fundusze, z których można skorzystać już teraz. Polska będzie miała do dyspozycji 2 miliardy euro. Połowę pieniędzy na wsparcie przedsiębiorców mają dzielić samorządy województw:

Ostateczne decyzje w sprawie programu odbudowy będą znane w połowie 2022 roku. Co ważne – z tych pieniędzy będzie można rozliczać wydatki dokonywane od początku pandemii.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku