°C

Rynek pracy w trzecim kwartale 2020 roku

Fot. Unsplash/Alex Kotliarskyi
 

"Rekord aktywności zawodowej Polaków na poziomie 56,9% w środku największej recesji w Europie od dekad, to chyba najważniejsza miara siły polskiej gospodarki w czasie pandemii i skuteczności tarcz. Nie sprawdziły się kompletnie czarne prognozy i opinie wielu ekonomistów" - napisał prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys w środę na Twitterze.

Szef PFR przytoczył komentarz ekonomistów ING BŚ, którzy napisali, powołując się na Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności, że wiosną 1,2 mln Polaków miało pracę, ale jej nie wykonywało jako powód wskazując Covid-19. Latem ich liczba spadła do 96 tys.

„Aktywność zawodowa nie tylko odbudowała się po 2kw, ale wyznaczyła nowy rekord 56,9 proc. (72 proc. w grupie 15-64)” – zaznaczyli ekonomiści ING.

Główny Urząd Statystyczny podał w środę, że stopa bezrobocia liczona wg BAEL wyniosła w Polsce w III kwartale 2020 r. 3,4 proc. wobec 3,1 proc. w II kwartale. Współczynnik aktywności zawodowej wyniósł w III kw. 2020 roku 56,9 proc. wobec 55,5 proc. kwartał wcześniej, natomiast wskaźnik zatrudnienia wyniósł 55,0 proc. wobec 53,8 proc. w II kw. 2020 r.

Rynek pracy w trzecim kwartale 2020 roku | Radio Zachód


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku