°C

Ostatnie dni Spisu Rolnego

Fot. PAP/Darek Delmanowicz
 

Już tylko pięć dni zostało do zakończenia Spisu Rolnego. Główny Urząd Statystyczny zachęca rolników do samospisywania się przez internet. Jest to metoda łatwa i szybka, a także - co bardzo ważne w czasie pandemii - bezpieczna.

Jak wylicza Roman Fedak, dyrektor Urzędu Statystycznego w Zielonej Górze, w województwie lubuskim z możliwości samospisania się online skorzystało ok. 20 procent rolników.

– Nie będę ukrywał, że liczyłem na więcej – dodaje:

Oprócz samospisywania się przez internet, rolnicy mogą też spisać się telefonicznie lub w trakcie bezpośredniego spotkania z rachmistrzem spisowym. Roman Fedak podkreśla, że – mimo pandemii – to właśnie ta ostatnia metoda jest najpopularniejsza.

Wszystko odbywa się, oczywiście, przy zachowaniu środków ostrożności i w pełnym reżimie sanitarnym:

Do tej pory, na pięć dni przed zakończeniem Spisu Rolnego, w województwie lubuskim spisało się ok. 93 rolników, co jest jednym z najlepszych wyników w kraju. W wielu gminach, m.in. w gminie Brody, spisali się już wszyscy rolnicy. Wójt Ryszard Kowalczuk zaznacza, że wielu z nich zrobiło to właśnie przez internet:

Przypomnijmy, że Spis Rolny potrwa do najbliższego poniedziałku, czyli do 30 listopada. Udział w spisie jest obowiązkiem ustawowym – za odmowę spisania się lub podawanie nieprawdziwych danych grozi odpowiedzialność prawna.

 

 

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku