°C

Milionowe dotacje dla lubuskich „Medyków”

Fot. Pixabay.com
 

Dwa lubuskie „Medyki" - w Gorzowie i Zielonej Górze - dostały prawie 4 mln złotych na wyposażenie swoich pracowni, a także sfinansowanie uczniowskich praktyk zawodowych i szkoleń lub kursów dla nauczycieli.

Pieniądze pochodzą z funduszy unijnych i zostały przyznane w ramach realizowanego przez władze województwa programu wsparcia szkolnictwa zawodowego.

Aż 2,8 mln złotych z ostatniego rozdania trafiło do Centrum Kształcenia Zawodowego „Medyk” w Zielonej Górze. Dyrektor placówki Jarosław Marcinkowski podkreśla, że większość tej dotacji przeznaczona zostanie na wyposażenie pracowni, w których uczniowie zapoznają się z tajnikami swoich przyszłych zawodów:

Jarosław Marcinkowski cieszy się, że w obecnym programie będzie mógł też przeznaczyć część dotacji na szkolenia dla nauczycieli.

– Do tej pory nie mieliśmy takiej możliwości – mówi dyrektor zielonogórskiego „Medyka”:

Z milionowej dotacji cieszy się także Irena Szklana-Berest, dyrektorka Centrum Kształcenia Zawodowego „Medyk” w Gorzowie. Jak mówi, większość tej kwoty przeznaczona zostanie przede wszystkim na doposażenie pracowni, ale nie tylko:

Przypomnijmy, że w ciągu ostatnich czterech lat na rozwój szkolnictwa zawodowego w regionie władze województwa przeznaczyły z funduszy unijnych ponad 170 mln złotych.

 

 

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku