°C

Zima na lubuskich drogach

fot. Piotr Kuśnierz
 

Drogowcy kontra zima.

Lubuski Oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w tym sezonie zimowym ma do dyspozycji 1oo jednostek specjalistycznego sprzętu. W magazynach: sól drogowa, chlorek wapnia oraz materiały uszorstniające. Przy drogach jest 41 specjalnych, pogodowych tablic. Ich zadaniem jest wcześniejsze ostrzeganie kierowców przed gołoledzią. Przez całą dobę dyżuruje Punkt Informacji Drogowej  68 / 320 – 25 – 47.

Zarząd Dróg Wojewódzkich ma codziennie do dyspozycji 57 posypywarek i pługów odśnieżających. Podobnie jak przy trasach krajowych  ustawiono typowo zimowe znaki ostrzegawcze (oszronienie jezdni), czyli popularne „śnieżynki”. Są one na mostach, wiaduktach, a także w pobliżu zbiorników wodnych. Nie lekceważmy tych ostrzeżeń!

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku