°C

Świebodzin: 14 kartek ożyło na filmie!

 

Bohaterowie kartek pocztowych z lat 20. minionego wieku otrzymali nowe życie. I to dosłownie! Muzeum w Świebodzinie postanowiło stworzyć film na podstawie archiwalnych kartek pocztowych, kronik i pamiętników z tamtego okresu. Dzięki dofinansowaniu z programu „Kultura w sieci" powstał unikatowy film precyzyjnie oddający klimat tamtych lat.

Są więc stroje z minionego wieku, odwzorowano ówczesną topografię miasta, a także życie zawodowe i kulturalne świebodzinian.
– Z ponad tysięcy archiwalnych kartek wybrano zaledwie 14, które stały się bazą do scenek rodzajowych – mówi Tomasz Plichta, pracownik muzeum regionalnego w Świebodzinie:

Wynajęta firma, która zajęła się produkcją, wiernie odtworzyła realia lat dwudziestych, kopiując także ówczesne stroje. – Jak się okazuje, niezmiernie kłopotliwe okazało się odtworzenie nakrycia głowy sióstr boromeuszek, które prowadziły dom dla młodych dziewcząt – opowiada pracownik muzeum:

Film to nie lada gratka dla mieszkańców Świebodzina, którzy mogą zobaczyć, jak dawniej wyglądały ulice miasta. Są także znane postaci, które mieszkały w mieście:

Więcej w jutrzejszej Popołudniówce Radia Zachód.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku