Ukraińcy najlepsi w Europie w sztafecie; Polacy z brązem!

Iryna Kubrak i Kyrym Shekhmametiev z Ukrainy zostali mistrzami Europy sztafet mieszanych do lat 23 w pięcioboju nowoczesnym. Na trzecim miejscu duet z Polski Łukasz Gutkowski i Wiktoria Wierzba, podium uzupełniła para z Litwy Elzbieta Adomaityte/Titas Puronas.

Podczas ostatniego dnia mistrzostw w Drzonkowie starowały sztafety. Finalnie najlepsi okazali się Ukraińcy (1426 punktów), za nimi Litwini (1419) i na trzecim miejscu Polacy (1411). Łukasz Gutkowski, czyli połowa duetu, cieszył się z kolejnego już swojego medalu na imprezie. W zmaganiach indywidualnych Gutkowski był drugi, a w tzw. „drużynówce” zdobył z Polakami złoto.

Brąz w sztafetach mieszanych to także nie jedyny krążek jaki zawisł na szyi Wiktorii Wierzby. Zawodniczka wraz z kadrą Polski zdobyła srebro w zmaganiach drużynowych.

W sztafetach startowała jeszcze para z ZKS-u Drzonków. Agnieszka Wysokińska i Kamila Kasperczak mając 1313 punktów uplasowali się na ósmym miejscu.

W całych mistrzostwach Polacy zdobyli łącznie 4 medale (Panowie złoto, a Panie srebro w zmaganiach drużynowych, Łukasz Gutkowski srebro w starcie indywidualny i dziś razem z Wiktorią Wierzbą brąz w sztafetach mieszanych).