°C

Ukraińcy najlepsi w Europie w sztafecie; Polacy z brązem!

foto: Krystian Machalica
 

Iryna Kubrak i Kyrym Shekhmametiev z Ukrainy zostali mistrzami Europy sztafet mieszanych do lat 23 w pięcioboju nowoczesnym. Na trzecim miejscu duet z Polski Łukasz Gutkowski i Wiktoria Wierzba, podium uzupełniła para z Litwy Elzbieta Adomaityte/Titas Puronas.

Podczas ostatniego dnia mistrzostw w Drzonkowie starowały sztafety. Finalnie najlepsi okazali się Ukraińcy (1426 punktów), za nimi Litwini (1419) i na trzecim miejscu Polacy (1411). Łukasz Gutkowski, czyli połowa duetu, cieszył się z kolejnego już swojego medalu na imprezie. W zmaganiach indywidualnych Gutkowski był drugi, a w tzw. „drużynówce” zdobył z Polakami złoto.

Brąz w sztafetach mieszanych to także nie jedyny krążek jaki zawisł na szyi Wiktorii Wierzby. Zawodniczka wraz z kadrą Polski zdobyła srebro w zmaganiach drużynowych.

W sztafetach startowała jeszcze para z ZKS-u Drzonków. Agnieszka Wysokińska i Kamila Kasperczak mając 1313 punktów uplasowali się na ósmym miejscu. 

W całych mistrzostwach Polacy zdobyli łącznie 4 medale (Panowie złoto, a Panie srebro w zmaganiach drużynowych, Łukasz Gutkowski srebro w starcie indywidualny i dziś razem z Wiktorią Wierzbą brąz w sztafetach mieszanych). 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku